NECMETTİN ERBAKAN ÜNİVERSİTESİ MERAM TIP FAKÜLTESİ HASTANESİ   

DAHİLİ TIP BİLİMLERİ BÖLÜMÜ

RADYOLOJİ ANABİLİM DALI

Hastanemiz Radyoloji Ünitesi 1982 yılında Prof.Dr. Kemal ÖDEV başkanlığında kurulmuştur. Hastanemizin radyoloji ünitesi modern tıbbın en son teknolojik imkanlarına sahip cihazlarla donatılmıştır. Bütün radyolojik görüntüleme hizmetleri ve girişimsel radyolojik işlemler fakültemizin Radyoloji Anabilim Dalı’nın öğretim üyeleri ve araştırma görevlileri başta olmak üzere uzman personel tarafından gerçekleştirilmektedir.

Girişimsel Radyoloji Bölümü’nde en ileri teknolojiye sahip anjiyo cihazlarıyla tanı konulurken birçok damarsal hastalıkların tedavisi de ameliyata gerek kalmaksızın yapılabilmektedir.

Tıbbi Görüntüleme Cihazları: 2 adet 1.5 tesla MR, 1 adet 64 Kesitli, 1 adet 4 Kesitli Multi Slice BT Dijital Anjiyografi, Floroskopi, Dijital Röntgen cihazları, Ultrasonografi (Doppler) cihazları, Tomosentez özellikli Dijital Mammografi, Portable Röntgen cihazları.

Hizmetlerimiz

Hastanemizdeki tüm radyolojik görüntüler, dijital ortamda elde edilip merkezi bilgisayar ortamında toplanıp saklanmaktadır. Daha sonra değerlendirilen ve raporlanan görüntüler yine dijital ortamda arşivlenip hastanenin tüm birimlerine ile gönderilir. Kağıt ve film sarfiyatını önemli ölçüde ortadan kaldıran ve çok hızlı bir iş akışı sağlayan bu işlemler için gereken Görüntü Arşiv ve İletişim Sistemi - PACS ve Radyoloji Bilgi Sistemi-RIS hastanemizde mevcuttur.

Randevu

Tüm Radyolojik görüntüler için şahsen gelip randevularınızı alabilirsiniz.

İletişim

Anabilim Dalı : 0332 223 6337