NECMETTİN ERBAKAN ÜNİVERSİTESİ MERAM TIP FAKÜLTESİ HASTANESİ   

DAHİLİ TIP BİLİMLERİ BÖLÜMÜ

FİZİK TEDAVİ VE REHABİLİTASYON ANABİLİM DALI

Selçuk Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı 1983 yılında Prof. Dr. Önder Kayhan başkanlığında kurulmuştur (1983-1990). Prof. Dr. Hasan Oğuz (1990-1992) yılları arasında, Prof. Dr. Ömer Faruk Şendur (1992-1996) yılları arasında anabilim dalı başkanlığı görevlerini yapmışlardır. Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı şuan ki mevcut binasında 1999 yılından bu yana Prof. Dr Hatice UĞURLU başkanlığında hizmetini sürdürmektedir.

Kliniğimiz akademik kadrosunu 4 öğretim üyesi, 9 araştırma görevlisi oluşturmaktadır. 8 fizyoterapist, 1 iş uğraşı terapisti, 12 hemşire, 5 sağlık memuru, 9 elektroterapist ve yardımcı sağlık personelimizle de başarılı bir ekip çalışması içinde hizmet vermekteyiz.

Anabilim Dalımız bünyesinde Romatoloji ve Algoloji Bilim Dalı bulunmaktadır. Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon hastanesinde 3 poliklinik, NEÜ Meram Tıp fakültesi ana hastanesi’nde 1 poliklinik olmak üzere toplam 4 polikliniğimiz hizmet vermektedir. 3 suit, 19 özel oda olmak üzere toplam 60 yatak kapasitesine sahiptir. İkisi ayaktan ikisi yatarak olmak üzere 4 adet elektroterapi salonumuz ile bir tedavi havuzumuz ve sauna bölümlerini içeren hidroterapi ünitemiz bulunmaktadır.

Rehabilitasyon Kliniği’nde, ağrılı kas-iskelet sistemi hastalıkları, Romatolojik, Nörolojik, Pediyatrik, Ortopedik ve Kardiyopulmoner rehabilitasyon hizmetleri ayaktan ve yatan hastalara verilmektedir. Necmettin Erbakan Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi ana hastanesin de Nöroloji, Nöroşirurji yoğun bakım ve Reanimasyon bölümlerine konsültasyon bazında çalışılarak düzenli rehabilitasyon hizmetleri verilmektedir.

Anabilim Dalımız bölgenin sağlık güvencesi olmakla birlikte, hastalarımıza kaliteli bir hizmet sunmak için çalışmalarını sürdürmektedir.

Hizmetlerimiz

Kliniğimiz bünyesinde tedavi gören hastaların tanı ve tedavilerine yön vermek amacıyla EMG, Ürodinami, İzokinetik kas gücü ölçümü ve egzersiz sistemi, Kas iskelet ultrasonografisi bulunmaktadır.Diğer rehabilitasyon uygulamalarına lilaveten serebral palsi ve Obezite rehabilitasyonu için ayrı ünitelerimiz mevcuttur.

Randevu

Ana Sayfamızda bulunan online randevu linkine tıklayarak randevunuzu internet üzerinden veyahut 0 332 223 70 00 nolu Randevu Sekreterliği numarasını arayarak telefon üzerinden randevularınızı alabilirsiniz.

İletişim

Anabilim Dalı : 0332 223 71 50
Poliklinik : 0 332 223 71 40
Klinik : 0 332 223 71 40