NECMETTİN ERBAKAN ÜNİVERSİTESİ MERAM TIP FAKÜLTESİ HASTANESİ   

DAHİLİ TIP BİLİMLERİ BÖLÜMÜ

FARMAKOLOJİ ANABİLİM DALI

Necmettin Erbakan Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Farmakoloji Anabilim Dalı; 25.02.1984 yılında Selçuk Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Farmakoloji kürsüsü adı altında Asistan Ecz. Mehmet Kılıç,Öğr.Gör.Dr. Ayşegül Cenik ve Doç.Dr. Necdet Doğan’ın atanması ile kurulmuştur. 25.02.1984 ile 17.10.2010 tarihleri arasında anabilim dalı başkanlığını yürüten Prof.Dr. Necdet Doğan’ın emekliliği sonrası anabilim dalı başkanlığını Prof.Dr. Ayşe Saide Şahin devam ettirmektedir. Anabilim Dalımızda şu an 2 profesör, 4yardımcı doçent görev yapmaktadır.

Öğretim üyelerimiz tarafından Dönem 3 farmakoloji dersleri ve Dönem 4 klinik farmakoloji staj programı yanı sıra, Sağlık Bilimleri Fakültesi ,Diş Hekimliği Fakültesi öğrencilerine farmakoloji dersleri verilmektedir. Sağlık Bilimleri Enstitüsün’de ise yüksek lisans ve doktora programları yürütülmektedir. Sağlık Bakanlığı bünyesinde hastanemizde kurulmuş olan Farmakovijilans İrtibat Merkezi, Akılcı İlaç Kullanım Ekibi yürütücülüğü/ Başkanlığı anabilim dalımız öğretim üyesi Yrd.Doç.Dr. Burak Cem Soner tarafından yürütülmektedir.

Hizmetlerimiz

Klinik toksikoloji, kardiyovasküler farmakoloji, erektil disfonksiyon, beşeri ilaç ve /veya gelenemsel bitkisel tıbbi ürün etki/etkileşimleri , santral sinir sistemi farmakolojisi konuları üzerinde bilimsel çalışmalar yapılmaktadır.

İletişim

Anabilim Dalı Sekreteri : 7122

FARMAKOLOJİ ANABİLİM DALI Doktorlarımız