NECMETTİN ERBAKAN ÜNİVERSİTESİ MERAM TIP FAKÜLTESİ HASTANESİ   

CERRAHİ TIP BİLİMLERİ BÖLÜMÜ

ÜROLOJİ ANABİLİM DALI

Necmettin Erbakan Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Üroloji Anabilim Dalı 1983 yılında açılmıştır. 6 profesör, 1 doçent, 2 yardımcı doçent, 7 araştırma görevlisi ile hizmet vermektedir. Üroloji Anabilim Dalı modern bir tıp hizmeti sunmakta ve çevre üroloji klinikleri için bir referans merkezi olarak görev yapmaktadır. Her türlü endoskopik operasyonun başarıyla uygulandığı merkezde Üroonkoloji, Pediatrik Üroloji, Ürolojik Taş Hastalıkları, Androloji, Kadın ürolojisi ve Nöro-Üroloji hastaları takip ve tedavi edilmektedir. Klinikte 45 yataklı servis bölümü, poliklinik bölümü, ürodinami ünitesi, ESWL (Taş kırma) ünitesi, ultrasonografi ve biyopsi ünitesi bulunmaktadır. 2003 yılında 1797 operasyon yapılan serviste onkolojik radikal operasyonlar dahil tüm operasyonlar yapılmaktadır. Klinik her zaman kapasitesinin sınırında bir doluluk oranı ile hizmet vermektedir.

Hizmetlerimiz

Hafta içi hergün tüm ürolojik hastalar genel üroloji polikliniğinde, taş hastaları ESWL polikliniğinde muayene ve tedavi edilmektedir. (Üroonkoloji, Pediatrik Üroloji, Ürolojik Taş Hastalıkları, Androloji, Kadın ürolojisi ve Nöro-Üroloji) Hafta içi hergün üroloji, çarşamba günleri çocuk üroloji poliklinik hizmeti devam eder. Bölümümüz randevulu hizmet vemektedir. Randevu almış tüm hastalarımız poliklinik hizmetlerinden yararlanır.

Randevu

Ana Sayfamızda bulunan online randevu linkine tıklayarak randevunuzu internet üzerinden veyahut 0 332 223 70 00 nolu Randevu Sekreterliği numarasını arayarak telefon üzerinden randevularınızı alabilirsiniz.

İletişim

2236416: Hemşire bankosu
2236020: Hemşire odası
2236044: Bölüm sekreterliği
2236116: Servis doktor odası
2236224: Poliklinik