NECMETTİN ERBAKAN ÜNİVERSİTESİ MERAM TIP FAKÜLTESİ HASTANESİ   

CERRAHİ TIP BİLİMLERİ BÖLÜMÜ

GENEL CERRAHİ ANABİLİM DALI

Necmettin Erbakan Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı bölgemizin en eski genel cerrahi kliniğidir. Selçuk Üniversitesine bağlı olarak 1982 yılında kurulan fakültemiz daha sonra 2012 yılında Necmetin Erbakan Üniversitesine bağlı olarak faaliyetini sürdürmektedir. Genel cerrahi kliniği fakülte kurucusu Prof. Dr. Asım Duman tarafından kurulmuştur.

Yıllar içerisinde cerrahi alanda değişik pek çok ameliyatın yapıldığı genel cerrahi kliniğimizde zamanın ve bilimin gerekleri doğrultusunda çeşitli alt birimler kurulmuş. Bölgemizde ilk organ nakli (karaciğer ve böbrek) kliniğimizde yapılmıştır.

Genel cerrahi anabilim dalında 9 profesör ve 2 doçent doktor ile toplamda 11 öğretim üyesi ile hizmet vermektedir.

Yataklı üniteler A ve S blok 2. Katta olarak toplam 67 yataktan oluşmaktadır. Transplantasyon Ünitesi 2.kat A blokta olup 14 yataklı olarak hizmet vermektedir. Genel Cerrahi Yoğun bakım Ünitesi S blok 2. Katta, 8 yatakla olarak hizmet vermektedir.

Genel Cerrahi polikliniği A blok giriş katta (hastane giriş katı) her gün çok sayıda hastaya hizmet vermektedir. Poliklinik ünitemizin içinde lokal biyopsi ve girişimlerin yapılabildiği bir odamız, proktoloji muayene masasının olduğu anal muayene odası, yan dal poliklinikleri ve stoma terapi ünitesi mevcuttur.

A blok 2 katta, üst ve alt gastrointestinal sisteme yönelik yapılan tanısal (özefagogastroskopi, rektosigmoidoskopi, kolonoskopi) ve tedavi amaçlı girişimlerin (polipektomi, kanamalarda enjeksiyon ve band uygulamaları) gerçekleştirildiği modern bir Genel Cerrahi Endoskopi Ünitemiz mevcuttur. Anal fizyolojik testler yine bu ünitede yapılmaktadır.

Ameliyathane, S blok -1.kattaki müşterek ameliyathanenin içindedir ve hergün genel cerrahiye ait 3 ameliyat masası mevcuttur.
 

Cerrahi Birimler: Meram Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı çok çeşitli tedavi yöntemlerini başarı ile uygulayabilen konusunda deneyimli uzmanlardan oluşmaktadır. 2 tam donanımlı laparoskopik cerrahi sistem ile bir çok cerrahi işlem laparoskopik (kapalı) yöntemle başarılı bir şekilde yapılmaktadır.

Genel Cerrahi Anabilim Dalı bünyesinde:
-Meme ve Endokrin Cerrahisi
-Hepatopankreatikobiliyer Cerrahi
-Transplantasyon Cerrahisi (Karaciğer – Böbrek )
-Kolorektal Cerrahi
-Üst Gastrointestinal Sistem CerrahisiBilim Dalları bulunmaktadır.

Hizmetlerimiz

Hemen her ünite kendi içinde laparoskopik cerrahi yöntemleri rutin olarak uygulamaktadır. Kolesistektomi, splenektomi, hiatalherni, inguinal ve ventralherni onarımlarıyla beraber donörnefrektomi, adrenalektomi, sleevegastrektomi, obezite bypass girişimleri, kolektomiler, pankreatektomi ve hepatektomiler kliniğimizde yapılan ileri düzey laparoskopik girişimler arasında sayılabilir.

Randevu

Poliklinik günleri: mesai günlerinin tamamında poliklinik hizmeti verilir.
Saatleri : 08:30 - 12:00 / 13:30 – 16:00
Ana Sayfamızda bulunan online randevu linkine tıklayarak randevunuzu internet üzerinden veyahut 0 332 223 70 00 nolu Randevu Sekreterliği numarasını arayarak telefon üzerinden randevularınızı alabilirsiniz.

İletişim

Anabilim Dalı : 0332 223 6129
Poliklinik : 0332 223 6223
Klinik : 0332 223 7639
Endoskopi : 0332 223 6753 - 6733