NECMETTİN ERBAKAN ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ HASTANESİ  ||   ENG TR

TSE’den Hastanemize Belge Takdimi Yapıldı


Türk Standartları Enstitüsü (TSE) Başkanı Prof. Dr. Adem Şahin, hastanemizin almaya hak kazandığı 8 belgeyi, Rektörümüz Prof. Dr. Cem Zorlu’ya ve hastane yöneticilerimize düzenlenen törenle takdim etti.

Üniversitemiz Rektörlük Toplantı Salonunda gerçekleşen törene TSE Başkanı Prof. Dr. Adem Şahin, Rektörümüz Prof. Dr. Cem Zorlu ve hastanemiz yöneticileri katıldı.

Törende konuşan Rektörümüz Prof. Dr. Cem Zorlu, TSE’nin standart geliştirme konusunda Türkiye’nin çok köklü bir kurumu olduğunu belirterek, “TSE’nin her alanda takdire şayan çalışmaları mevcut. Biz de üniversite olarak değişik alanlarda kendilerinden sertifika alacağız inşallah. Bunun sayısını da artırmak temel hedefimiz. Üniversite olarak TSE ile çalışmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Bu sadece sertifika alma meselesi değil. Her sertifika, veriliş amacına göre bir kaliteyi ifade ediyor. Bu alanları genişleterek, çeşitlendirerek değişik alanlarda sertifika almayı üniversitemizin hedefleri arasına koyduk. Bu çalışmaları da birlikte sürdüreceğiz inşallah” dedi.

TSE Başkanı Prof. Dr. Adem Şahin ise, kurumun Kovid-19 salgını sürecinde; güvenli hizmet, okul ve kampüs gibi belgelendirme işlemleri yaptığının altını çizerek, Hijyen ve Sanitasyon Yönetim Sistemi'nin tüm bu çalışmaların çatısını oluşturduğunu kaydetti. Şahin sözlerine şu şekilde devam etti: “Bu TSE’nin pandemiden haberdar olmadığımız yıllarda yaptığı bir hazırlığın güzel bir meyvesi. Dolayısıyla bugün rektörlüğümüzü bu belgeyle de bir şekilde çalışmalarını taltif etmiş olacağız. Üniversitemiz Meram Tıp Fakültesi Hastanesi ve Diş Hekimliği Fakültesi de aynı şekilde ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi, ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi ve ISO 13811 Hijyen ve Sanitasyon Yönetim Sistemiyle 3 belgeyi birden aldı.”

“Meram Tıp Fakültesi Hastanesinin Aldığı Belgeler Sağlık Sektörü İçin Çok Önemli”

Üniversitemiz Meram Tıp Fakültesi Hastanesinin almış olduğu belgelerin kendi sektörleri için çok önemli olduğunu vurgulayan Başkan Şahin, “Hastalarımıza, öğretim üyelerimize, idari çalışanlarımıza, öğrencilerimize ve onların ailelerine güven telkin edecek bir kalite altyapısını sunduğunuz için kurumum adına bu çalışmada emeği geçen başta Rektörümüz Prof. Dr. Cem Zorlu olmak üzere herkese teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.
 

Tören, belgelerin TSE Başkanı Prof. Dr. Adem Şahin tarafından Rektörümüz Prof. Dr. Cem Zorlu ve hastanemiz yöneticilerine takdimiyle sona erdi.