NECMETTİN ERBAKAN ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ HASTANESİ  ||   ENG TR

Doç. Dr. Fakih Cihat ERAVCI

Doç. Dr. Fakih Cihat Eravcı, 1989 Konya doğumlu olup ilköğretimi İskoçya-Edinburgh’da, ortaokul eğitimini Afyonkarahisar’da ve lise eğitimini 2005 yılında Afyon Fen Lisesi’nde tamamladı. 2011 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde tıp eğitimini, 2017 yılında Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Kulak Burun Boğaz (KBB) Hastalıkları Anabilim Dalı’nda uzmanlık eğitimini tamamladı. 2018 ve 2019 yıllarında Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve Ankara Bilkent Şehir Hastanesi’nde zorunlu hizmet görevini ifa etti.

Dr. Eravcı, 2016 yılı içerisinde Harvard Üniversitesi, MEEI’de (Boston, ABD) ve Johns Hopkins Üniversitesi (Baltimore, ABD) Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Kliniklerinde gözlemci olarak bulundu. Ayrıca, 2022 yılında iki aşamalı Avrupa yeterlilik sınavını başarıyla vererek “Fellow of The European Board of Otorhinolaryngology, Head & Neck Surgery” ünvanını almıştır. Ulusal ve uluslararası bilimsel dergilerde yayınlanmış 40’ın üzerinde makalesi, kongrelerde sunulmuş 30’un üzerinde bildirisi, birisi TÜBİTAK projesi olmak üzere 4 tane tamamlanmış araştırma projesi bulunmaktadır.

2019 yılı Aralık ayında Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) KBB Hastalıkları Anabilim Dalı’nda Doktor Öğretim Üyesi olarak göreve başlayan Fakih Cihat Eravcı, Şubat 2023 yılında Doçent  ünvanı aldı ve halen aynı anabilim dalında çalışmaya devam etmektedir. Ocak 2024 tarihinden bu yana Üniversitemiz Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekim Yardımcısı olarak görev yapmaktadır. Evli ve 1 çocuk babasıdır.