NECMETTİN ERBAKAN ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ HASTANESİ  ||   ENG TR

Doç. Dr. Ahmet Osman KILIÇ

Doç. Dr. Ahmet Osman Kılıç, 1989 Yozgat doğumludur. İlköğretimini Yozgat, Konya ve Nevşehir’de, ortaöğretimini Nevşehir Hüseyin Avni İncekara Fen Lisesinde tamamlamıştır. 2012 yılında Necmettin Erbakan Üniversitesi Meram Tıp Fakültesinden mezun olmuştur.  2013 yılında Ankara Dr. Sami Ulus Kadın Doğum ve Çocuk Sağlığı Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesinde başladığı ihtisasını 2017 yılında bitirmiştir.

2014 yılında Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünden lisans, 2016 yılında Anadolu Üniversitesi Sağlık Kurumları İşletmeciliği bölümünden önlisans diploması almıştır.

2017-2019 yılları arasında Kızılcahamam Devlet Hastanesinde Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı olarak mecburi hizmetini tamamlamıştır.

2019 yılında Necmettin Erbakan Üniversitesi Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Bölümü Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalında öğretim üyesi olarak çalışmaya başlamış, 2023 yılında Doçent ünvanı almaya hak kazanmıştır.

Ulusal ve uluslararası bilimsel dergilerde yayımlanmış 30 makalesi, kongrelerde sunulmuş 20’nin üstünde çalışması, 3 kitap bölümü yazarlığı bulunmaktadır.

2020 yılından bu yana Necmettin Erbakan Üniversitesi Simülasyon ve Modelleme Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü, 2022 yılından bu yana Necmettin Erbakan Üniversitesi Tıp Fakültesi Akreditasyon Koordinatör Yardımcılığı görevlerini yürüten ve iyi derecede İngilizce bilen Dr. Ahmet Osman Kılıç evli ve iki çocuk babasıdır.