NECMETTİN ERBAKAN ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ HASTANESİ  ||   ENG TR

CERRAHİ TIP BİLİMLERİ BÖLÜMÜ

ANESTEZİYOLOJİ VE REANİMASYON ANABİLİM DALI

Bölgenin sağlık güvencesi olan Necmettin Erbakan Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin Cerrahi Tıp Bilimleri Bölümü Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalı; 7 Profesör, 3 Doçent, 2 Doktor Öğretim Üyesi, 40 araştırma görevlisi ve deneyimli anestezi teknisyenleri ile bölgenin en büyük, en donanımlı, en tecrübeli Anesteziyoloji ve Reanimasyon bölümlerinden birisidir.

Anabilim dalımız 1982 yılında Prof. Dr. Şeref OTELCİOĞLU önderliğinde kurulmuş olup, halen Prof. Dr. Aybars TAVLAN başkanlığında hizmet vermektedir. Bölüm geçen 39 yıl süresince 118 uzman hekim yetiştirmiş ve deneyimli akademik kadrosu ile modern tıbbın değişimlerini yakından takip ederek sahada uzmanlık açısından tam donanımla görev yapmaya hazır hekimler yetiştirmeye devam etmektedir.

Cerrahi bölümler tarafından ameliyat olması kararlaştırılan hastalar ilk olarak Anabilim Dalımız bünyesinde hizmet veren poliklinik kompleksine yönlendirilmektedir. Bu kompleks hastanemizde -1. katta yer almaktadır. Hastalar öncelikle anestezi hekimleri tarafından değerlendirilmekte ve gerekli laboratuar tahlilleri istenmektedir. Bu amaçla kan alma işlemi, EKG çekilmesi, tansiyon ölçümü gibi temel tahlil ve tetkikler aynı kompleks içinde yapılmaktadır. Tüm tahlil sonuçları ile tekrar değerlendirilen hastalar gerek görülmesi halinde aynı kompleks içinde hizmet veren Kardiyoloji ve Dahiliye hekimleri tarafından da değerlendirilmektedir. Böylece tüm ameliyat öncesi hazırlık işlemleri polikliniğimiz bünyesinde kısa sürede tamamlanmakta ve hastalar her işlem için ayrı bir bölüme gönderilmemektedir.

Ameliyathanemizde 28 operasyon odası bulunmaktadır. Organ nakli (böbrek, karaciğer), Genel Cerrahi, Kalp-Damar Cerrahisi, Göğüs Cerrahisi, Ortopedi ve Travmatoloji, Beyin Cerrahisi, Kadın Hastalıkları ve Doğum Cerrahisi, Göz Cerrahisi, Kulak-Burun-Boğaz Cerrahisi, Üroloji, Plastik Cerrahi ve Çocuk Cerrahisi branşlarının hizmet verdiği ameliyathanemizde tüm özellikli cerrahiler için gerekli anestezi uygulamaları son teknolojiye sahip cihazlar ve deneyimli kadromuz tarafından yapılabilmektedir. Bu anestezi uygulamaları arasında yeni nesil ilaçların kullanıldığı genel anestezi yöntemleri, epidural ve spinal sinir blokları ve ultrasonografi eşliğinde güvenle uygulanan bölgesel sinir blokları yer almaktadır. Hastalar, ameliyathanemizde Premedikasyon Ünitemiz çalışanları tarafından karşılanarak ameliyat öncesi korku ve endişelerinin giderilmesi için gerekli ilaç uygulamaları yapılmakta, ameliyat sonrasında ise Anestezi Sonrası Bakım Ünitemizde tamamen uyanana ve ameliyat sonrası ağrıları en az seviyeye indirilene kadar gözetim altında tutulmaktadır.

Anabilim Dalımızın, hizmet verdiği en önemli alanlardan birisi de ameliyathane dışı anestezi uygulamalarıdır. Ameliyathane dışında hastaları rahatsız edici, ağrılı, sakinleştirme ve anestezi gerektiren; endoskopi, kolonoskopi, girişimsel radyoloji, MR görüntüleme, radyoterapi ve çocuk hastalara yapılan tüm girişimsel işlemlerde uzman personelimiz ve modern cihazlar eşliğinde hasta konforu en üst düzeyde sağlanarak hizmet verilmektedir.

Kliniğimiz, bölgenin deneyimli hekimleri ve üst düzey teknolojiye sahip donanımı ile referans olma özelliğini tüm şartları ile sağlamaktadır.

Hizmetlerimiz

Endoskopik işlemler, radyoterapi uygulama işlemleri, MR görüntüleme gibi ameliyathane dışındaki hastaları rahatsız edici, ağrılı, sakinleştirme ve anestezi uygulaması gereken tüm teşhis ve tedavi işlemleri Anabilim Dalımız tarafından oluşturulan uzman personel ve modern cihazlar eşliğinde konforlu bir şekilde gerçekleştirilmektedir.

Randevu

Anestezi ve Ağrı polikliniğimiz 8:00-12:00 ve 13.30-15:30 saatleri arasında hizmet vermektedir
Ağrı polikliniği randevu sistemi ile çalışmaktadır.Sadece akut ağrılı ve malign ağrı tedavi protokolüne alınan hastalar randevu almadan polikliniğe başvurabilmektedir.

İletişim

Anestezi Anabilimdalı Sekreteri : 6550
Anestezi Poliklinik Sekreteri : 6506
Ağrı Poliklinik Sekreteri : 7270

ANESTEZİYOLOJİ VE REANİMASYON ANABİLİM DALI Doktorlarımız